Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.9.2019 19:30

Pavel Telička vystoupí na semináři o střední Evropě a Evropské unii v Madridu

Český politik a bývalý europoslanec Pavel Telička společně s polským exprezidentem Aleksanderem Kwaśniewskim a s ředitelkou Centra pro evropskou politiku na kodaňské univerzitě Marlene Windová, vystoupí na Semináři o střední Evropě Asociace evropských novinářů, který se bude konat 17. září v 19:00 v budově Nadace Carlose de Amberes v Madridu. Konference se zúčastní i americká historička a spisovatelka Anne Applebaumová a zakladatelka a propagátorka programu Erasmus Sofia Corradi. Celou akci zahájí španělský ministr zahraničních věcí Josep Borrell.

Pavel Telička (1965 Washington, USA) je český politik, bývalý diplomat a lobbista. Od května do listopadu 2004 zastával pozici Evropského komisaře pro zdraví a ochranu spotřebitele, v letech 2014 až 2019 byl poslancem Evropského parlamentu a v letech 2017 až 2019 byl zvolen i jeho místopředsedou. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v letech 1991 až 1995 pracoval ve Stálé misi České republiky při EU. V roce 1998 byl jmenován náměstkem ministra zahraničí a v roce 1999 1. náměstkem ministra a státním tajemníkem pro evropské záležitosti.  V roce 2004 byl za Českou republiku krátce členem Prodiho Evropské komise. Ve stejném roce spoluzaložil lobbistickou firmu BXL Consulting v Bruselu, které byl spolumajitelem a ředitelem. Nicméně, v roce 2014 oznámil, že jeho firma je v likvidaci a on se může naplno věnovat svým politickým aktivitám, neboť byl zvolen jako nestraník za hnutí ANO 2011. V říjnu 2017 ale ukončil spolupráci s hnutím ANO 2011 a na počátku letošního roku oznámil, že zakládá nové politické hnutí HLAS, kterému od června předsedá.

Akce pořádána Asociací evropských novinářů ve spolupráci s Nadací Carlos de Amberes, Nadací Diario Madrid, Španělskou radou evropského hnutí, Velvyslanectvím České republiky v Madridu a Českým centrem v Madridu.

Celý program na: http://www.apeuropeos.org/xxxi-seminario-sobre-europa-central-del-fervor-al-desafecto/

 

Místo konání:

Fundación Carlos de Amberes. Calle de Claudio Coello, 99, Madrid

Datum:

17.9.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala