Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.10.2019 19:00

Horáková, Šanda a Mornštajnová se představí v La Buena Vida

Tři oceňovaní spisovatelé zastupující Českou republiku na literárním veletrhu Liber určeném pro odbornou veřejnost, se setkají i se španělskými čtenáři. Pavla Horáková, Michal Šanda a Alena Mornštajnová představí madridskému publiku svou tvorbu, včetně několika španělských ukázek ze svých knih. Akce se uskuteční 9. října v 19 hodin v knihkupectví La Buena Vida. Vstupné je zdarma a na návštěvníky bude čekat i malé občerstvení v podobě dobrého vína.

Alena Mornštajnová (*1963, Valašské Meziříčí) je jednou z nejčtenějších českých autorek současnosti. Za svoje první dílo Slepá mapa z roku 2013 byla nominována na cenu Česká kniha, kterou nakonec získala za svou třetí knihu Hana. Ta se stala jejím doposud nejúspěšnějším dílem a byla přeložena do desítky jazyků. V roce 2019 vydala v pořadí svou pátou knihu Tiché roky. Kromě románů se autorka věnuje i psaní povídek, překladatelské činnosti a výuce anglického jazyka.

Michal Šanda (*1965, Praha) je považován za jednoho z největších českých postmoderních spisovatelů současnosti. Píše poezii, prózu, divadelní hry i pohádky pro děti. Kromě toho působí i jako editor a kulturní publicista. Jeho tvorba sklízí úspěch nejen mezi čtenáři, ale i odbornou veřejností. Za divadelní hru Sorento získal v roce 2013 cenu Zlaté pero Ondřeje Pavelky a jeho poslední román Hamingwayův býk z roku 2018 byl nominován na cenu Magnesia Litera.

Pavla Horáková (*1974, Plzeň) je čerstvou držitelkou ceny Magnesia Litera 2019 za svou knihu Teorie podivnosti. Od roku 1997 se věnuje překladatelství z anglického a srbského jazyka a několik let působila i v anglické sekci vysílání Radia Praha a Vltava. Jako spisovatelka se čtenářům poprvé představila v roce 2010 se svou detektivní trilogií pro mládež.

Akci organizuje České literární centrum, Velvyslanectví České republiky v Madridu a České centrum v Madridu.

Místo konání:

La Buena Vida. Calle de Vergara, 5, Madrid

Datum:

9.10.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala