Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2019 16:30

Pavla Horáková, Michal Šanda a Alena Mornštajnová se představí na knižním veletrhu Liber v Madridu

Na letošním ročníku největšího knižního veletrhu ve Španělsku určeného pro nakladatele, redaktory a literární agenty Liber vystoupí i tři čeští spisovatelé. Pavla Horáková, Michal Šanda a Alena Mornštajnová se zúčastní veletrhu, debat se čtenáři a svou tvorbu představí prostřednictvím do španělštiny přeložených úryvků ze svých knih. Tito autoři byli přeloženi do více než desítky světových jazyků a díky Liberu získají jedinečnou možnost proniknout i na španělský trh.

Kromě Horákové, Mornštajnové a Šandy se mohou návštěvníci veletrhu těšit na český stánek. Zde získají ucelené informace nejen o soudobé české literatuře, ale i o státní podpoře jejích překladů. Tyto subvence mají za cíl podpořit vydávání českých autorů v zahraničí a šířit tak dobré jméno České republiky ve světě. Stánek bude otevřený po celou dobu konání veletrhu.

Alena Mornštajnová (*1963, Valašské Meziříčí) je jednou z nejčtenějších českých autorek současnosti. Za svoje první dílo Slepá mapa z roku 2013 byla nominována na cenu Česká kniha, kterou nakonec získala za svou třetí knihu Hana. Ta se stala jejím doposud nejúspěšnějším dílem a byla přeložena do desítky jazyků. V roce 2019 vydala v pořadí svou pátou knihu Tiché roky. Kromě románů se autorka věnuje i psaní povídek, překladatelské činnosti a výuce anglického jazyka.

Michal Šanda (*1965, Praha) je považován za jednoho z největších českých postmoderních spisovatelů současnosti. Píše poezii, prózu, divadelní hry i pohádky pro děti. Kromě toho působí i jako editor a kulturní publicista. Jeho tvorba sklízí úspěch nejen mezi čtenáři, ale i odbornou veřejností. Za divadelní hru Sorento získal v roce 2013 cenu Zlaté pero Ondřeje Pavelky a jeho poslední román Hamingwayův býk z roku 2018 byl nominován na cenu Magnesia Litera.

Pavla Horáková (*1974, Plzeň) je čerstvou držitelkou ceny Magnesia Litera 2019 za svou knihu Teorie podivnosti. Od roku 1997 se věnuje překladatelství z anglického a srbského jazyka a několik let působila i v anglické sekci vysílání Radia Praha a Vltava. Jako spisovatelka se čtenářům poprvé představila v roce 2010 se svou detektivní trilogií pro mládež.

Akci organizuje České literární centrum, Velvyslanectví České republiky v Madridu a České centrum v Madridu.

 

Místo konání:

IFEMA - Feria de Madrid. Pabellón 7. Av. Partenón, Nº 5, Madrid

Datum:

10.10.2019 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala