Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2013 - 28.6.2013

„Tramvaj“ Michaely Pavlátové míří na festival Cinema Jove ve Valencii

Krátkometrážní animovaný film „Tramvaj“ od Michaely Pavlátové se představí španělskému publiku na festivalu Cinema Jove od 21. 6. do 28. 6. ve Valencii. Řidička tramvaje zahání každodenní pracovní rutinu svojí imaginací a erotickými fantaziemi.

Poslední krátkometrážní film Michaely Pavlátové z roku 2012 v česko-francouzské koprodukci slaví úspěchy napříč světovými filmovými festivaly, jako jsou Sundance a Annency.

Každý den řidičky tramvaje probíhá ve stejném rytmu. Stejně jako každé ráno nastupují do tramvaje muži mířící do práce, jeden jako druhý, všichni stejní, klidní, šedí, lhostejní. Nicméně ve chvíli, kdy se dává tramvaj do pohybu, se dopravní prostředek stává erotickou fantazií. Nutkání řidičky tramvaje se mění v touhu, jež se transformuje až k surrealistickému šílenství.

Michaela Pavlátová (Praha 1961) je jednou z nejvíce mezinárodně oceňovaných český režisérek a animátorek, v roce 1993 byl její film „Řeči, řeči, řeči“ nominován na Oscara. A krátce na to s filmem Repete získala Zlatého medvěda na filmovém festivalu Berlinale.

Více na http://www.cinemajove.com/

Místo konání:
Valencia
Datum:

Od: 21.6.2013
Do: 28.6.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala