Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.7.2016 19:30

Swing a bossanovy Quartetu Petry Erneyei zazní v Lisabonu

Koncert Quartetu Petry Erneyei se uskuteční dne 7. července od 19:30 hodin v zahradě Centro Cultural Belém v Lisabonu. České uskupení, vedené zpěvačkou Petrou Ernyei, vystoupí v Portugalsku vůbec poprvé. Kapelu Petra Erneyei Quartet, v jejíž hudbě se mísí prvky swingu, bossanovy i klasiky, tvoří dvě kytary, kontrabas a vynikající zpěv Petry Ernyei.

Petra Ernyei započala svou pěveckou kariéru v pouhých 17 letech, kdy vystoupila s pražskou Jazzphonic Orchestra na jazzovém festivalu v San Franciscu. Poté byla 3 roky sólistkou Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Roku 1999 vydala své první album „Who Loves You“, které se nese v tónech swingu 30. let. Petra nadále zahrnuje ve svém repertoáru písně Billie Holiday a Elly Fitzgeraldové. V minulosti koncertovala se svou kapelou na jazzových festivalech ve Francii, Německu, Anglii, Maďarsku a dalších místech. Koncert v Lisabonu bude prvním vystoupením Petra Ernyei Quartet v Portugalsku.

Jaroslav Šindler (kytara) je známý jazzový kytarista. Již 20 let spolupracuje s Jiřím Stvínem. Nahrál s ním několik CD a vystupoval na mnoha koncertech jak v České republice, tak i v zahraničí.

Marek Rejhon (kytara) je milovníkem swingu a hudby 20. a 30. let minulého století. Mimoto je zakladatelem Harlemania jazzband.

Petr Dvorský (kontrabas) je přední český kontrabasista. V současnosti je členem několika jazzových i nejazzových kapel.

Akci organizuje Velvyslanectví České republiky v Portugalsku ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.

https://www.facebook.com/jazzvistatejo

Místo konání:
Centro Cultural de Belém, Restaurante Este Oeste Praça do Império, Lisboa, Portugal
Datum:

7.7.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala