Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.7.2016 22:30

Petra Ernyei Quartet se rozloučí s Lisabonem v Chapitô

Poslední koncert kapely Petra Ermyei Quartet v Portugalsku se uskuteční dne 9. července od 22:30 hodin v Casa Chapitô, lisabonském multižánrovém prostoru. Petra Erneyei Quartet, v jehož hudbě se mísí prvky swingu, bossanovy i klasiky, tvoří dvě kytary, kontrabas a zpěv Petry Ernyei.

Petra Ernyei započala svou pěveckou kariéru v 17 letech, kdy vystoupila s pražskou Jazzphonic Orchestra na jazzovém festivalu v San Franciscu. Poté byla 3 roky sólistkou Originálního Pražského Synkopického Orchestru.Roku 1999 vydala své první album „Who Loves You“, které se nese v tónech swingu 30.let. Petra nadále zahrnuje ve svém repertoáru písně Billie Holiday a Elly Fitzgeraldové. V minulosti koncertovala se svou kapelou na jazzových festivalech ve Francii, Německu, Anglii, Maďarsku a dalších místech. Koncert v Lisabonu bude prvním vystoupením Petra Ernyei Quartet v Portugalsku.

Jaroslav Šindler (kytara) je známý jazzový kytarista. Již 20 let spolupracuje s Jiřím Stvínem. Nahrál s ním několik CD a vystupoval na mnoha koncertech jak v České republice, tak i v zahraničí.

Marek Rejhon (kytara) je milovníkem swingu a hudby 20. a 30. let 20. století. Mimoto je zakladatelem Harlemania jazzband.

Petr Dvorský (kontrabas) je přední český kontrabasista. V současnosti je členem několika jazzových i nejazzových kapel.

Akci organizuje Velvyslanectví České republiky v Portugalsku ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.

http://chapito.org/?s=page&p=37

 

Místo konání:
Costa do Castelo, n.º 1 / 7, Lisboa, Portugal
Datum:

9.7.2016 22:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala