Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2018 19:00

Uznávaná Pražská filmová škola v Portu de Sagunt

Tariq Hager představí úspěšnou Pražskou filmovou školu v Centro Cívico v Puertu Saguntu. Při této příležitosti bude promítnuto několik působivých krátkých studentských filmů. Událost proběhne 12. února 2018 v 19:00.

Tariq Hager, Američan libanonského původu, je spoluzakladatel Pražské filmové školy, jedné z nejdůležitějších privátních evropských institucí svého typu. Škola, působící od roku 2003, nabízí výuku scenáristiky, režie, tvorbu hraných či dokumentárních filmů. Studium mimo jiné probíhá formou ročních, půlročních či letních intenzivních kurzů. Škola má internacionální charakter jak v řadách svých studentů, tak i vyučujících – v neposlední řadě Španělé Diego Fandos a Ángel Corbacho. Obory jsou akreditovány českým Ministerstvem školství. Mnohé z krátkých a celovečerních filmů studentů této školy jsou promítány na mezinárodních festivalech po celém světě.  

Česká republika se zúčastní tentokrát jako hlavní host šestého ročníku festivalu MICE, který se každoročně těší spolupráci domácích i mezinárodních akademických pracovníků a studentů. Festival se bude konat v celém regionu Valencie od 11. do 24. února.

Událost organizuje festival MICE, České centrum a Velvyslanectví České republiky v Madridu, Město Sagunto a Associació Cultural Nautilus..

Více infomrací na http://www.micevalencia.com/ 

 

Místo konání:
Antiguo Sanatorio, Carrer Doctor Fleming, 2, Puerto de Sagunto, Valencia
Datum:

12.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala