Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.2.2019 11:00

Marek a Tereza Benešovi vystoupí v Lleidě s loutkami Pata a Mata

V prostorách filmového centra la Llotja vystoupí režisér Marek Beneš, syn autora loutek obou kutilů Lubomíra Beneše, a jeho dcera Tereza, pokračovatelka rodinné tradice. Nejprve pohovoří o historii seriálu a o procesu tvorby nových dílů a následně předvedou formou workshopu obě loutky v akci. Program začne dne 24. února v 11.00 a bude provázen projekcemi vybraných krátkých filmů. Hlavním tématem letošního ročníku festivalu Animac je technika stop-motion a Pat a Mat patří v Česku ke klasice a k tomu nejlepšímu v tomto žánru.

Marek Beneš se narodil 21. listopadu 1960. V roce 1985 promoval na elektrotechnické fakultě ČVUT Praha. Po studiu režíroval výukové pořady pro vysoké školy. Od roku 1988 animoval pod vedením svého otce Lubomíra Beneše v Krátkém filmu Praha filmy s Patem a Matem. Společně s otcem založili v roce 1989 společnost Aif s.r.o., ze které Marek odešel po smrti otce do kabelové televize. Měl v ní na starosti výrobu informačního kanálu. V současné době vlastní Marek Beneš dvě společnosti Patmat s.r.o. a Patmat film s.r.o. ve kterých píše a režíruje nové epizody seriálu „Pat a Mat: a je to!“, kterých je již vyrobeno přes sto. 

Tereza Benešová se narodila 9. dubna 1995. V roce 2017 ukončila Bakalářské studium na ČZU v Praze, obor Provoz a ekonomika, kde nyní studuje navazující magisterský obor. Tereza uvažuje v budoucnu pracovat ve společnosti Patmat s.r.o. Společnosti již nyní pomáhá s tvorbou internetových stránek a s propagací. Tereza také fotí vtipy s loutkami Pata a Mata a píše náměty k novým epizodám seriálu „Pat a Mat: a je to!“.

Více informace:
http://patmat.cz/
http://www.animac.cat/

 

Místo konání:
Avinguda de Tortosa, 6, Lleida
Datum:

24.2.2019 11:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala