Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.4.2018 19:30

Architekt Martin Rajniš bude přednášet v Logroñu

Známý architekt Martin Rajniš promluví na konferenci v Logroñu, která se bude konat dne 28. dubna v 19:30 h ve výstavní síni radnice. Přednáška se uskuteční v rámci jeho výstavy, jež bude probíhat od 27. dubna do 1. května. Rajniš má na svém kontě známé projekty jak v České republice, např. Vzducholoď Gulliver v centru DOX v Praze, tak v zahraničí, Věž Ester v centru Jeruzaléma.

Martin Rajniš v Logroñu představí soubor fotografií a návrhů jeho prací z poslední doby. Nebude chybět ani jeho poslední stavba: Rozhledna Ester, která se nachází v centru Jeruzaléma v Izraeli.

Martin Rajniš je spolu s Davidem Kubíkem zakladatelem ateliéru Huť Architektury Martin Rajniš v Praze, který tvoří skupina lidí intenzivně hledající nové cesty napříč urbanismem, stavbami i designem. Ačkoliv se jedná o menší ateliér, Huť Architektury Marina Rajniše je velmi produktivní. Výrazně se věnuje experimentální architektuře a vztahu architektury k přírodě a lidské společnosti.  Jedním z jeho cílů je navrhovat stavby v souladu s přírodou, a to tak, aby byly pro všechny přirozené. Jedná se o tzv. „přirozenou architekturu“. Typické pro jeho tvorbu jsou stavby ze skládaného dřeva, které nalezneme nejen v Čechách, ale nově také v zahraničí.

Martin Rajniš se narodil v roce 1944 v Praze. V letech 1962 a 1969 vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze a pokračoval postgraduálním studiem na AVU v Praze. Od roku 1990 působil jako profesor architektury na VŠUP v Praze a na Technické univerzitě v Liberci. Mezi jeho profesní úspěchy řadíme založení D.A. Studia v roce 1986, založení kanceláře H.R.A. Hoffman Rajniš Architekti v roce 2001, spolupráci s E-MRAK a založení HAMR v roce 2012. Čtyřikrát byl nominován na cenu Miese van der Rohe a v roce 2014 získal ceny Premio Ernst A. Plischke a Global Award for Sustainable Architecture. 

Concéntrico je mezinárodní festival architektury a designu, který se pořádá ve městě Logroño. Jeho cílem je objevit a znovuobjevit zajímavá místa v historickém centru města. Návštěvníci se mohou do těchto míst dostat přes různé instalace, které spojují vnitřní nádvoří, náměstí a skrytá zákoutí. Každá intervence je prací určité skupiny architektů nebo designérů, jejichž hlavním cílem je docílit souladu s určitým místem. Festival také nabídne výstavy a přednášky tvůrců z celého světa.

Více informací na:
http://www.concentrico.es
http://hutarchitektury.cz/en/


 

Místo konání:
Avenida de la Paz 11, Logroño
Datum:

28.4.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala