Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2020 19:00

Bianca Bellová přiveze Jezero do Madridu

Třetí zastávkou španělského překladu dystopického románu Jezero od Bianky Bellové, který nemusí být až tak vzdálený realitě dnešních dní, bude Madrid. Zde spisovatelce bude dělat společnost Stanislav Škoda z Českého centra v Madridu a Cristina Pineda z nakladatelství Tres Hermanas Ediciones. Představení knihy za přítomnosti autorky proběhne v knihkupectví Amapolas en Octubre dne 20. října od 19 hodin.

Děj knihy Jezero se odehrává v jakémsi sovětském městě na konci světa. Jezero, které je pro její obyvatele životně důležité, vysychá a zlověstně ohrožuje své břehy. Muži mají vodku, ženy potíže a děti ekzém. Chlapec Nami se z tohoto apokalyptického světa vydává se na cestu s nejasným plánem najít matku, která zmizela z jeho života, když byl batole. Aby dokázal odhalit největší tajemství svého života, musí se vydat na cestu přes jezero. Tento román, který je surovým popisem života ve zdevastované zemi a v prostředí, kde lidé bojují o holé přežití, získal Evropskou cenu za literaturu a cenu Magnesia Litera v hlavní kategorii Kniha roku. O španělský překlad knihy se postaral Daniel Ordóñez.

Bianca Bellová (Praha, 1970), česká rodačka s bulharskými kořeny, vydala už pět knih: Sentimentální román (2009), Mrtvý muž (2011), Celý den se nic nestane (2013), Jezero (2016) a Mona (2019). Kromě románové tvorby publikovala i několik povídkových sbírek, přispívá do několika časopisů a překládá z angličtiny.

„Bianca Bellová je autorka plná paradoxů, jíž neupřeme specifický druh talentu. Asi zatím nemůže jinak, prezentuje život – stejně jako ty odznaky s odvrácenou tváří v celé knize – s cynickou ironií a na nevelké ploše textu. Provokuje, zneklidňuje a budí otázku, zda lze takto psát i dál.“ - Jiří Urbanec 

Akci organizuje České literární centrum, vydavatelství Tres Hermanas Ediciones, České centrum v Madridu a knihkupectví Amapolas en Octubre.

Více informací na stránkách:
https://www.libreriaamapolasenoctubre.com/
https://treshermanas.bigcartel.com/
https://www.czechlit.cz/en/book/el-lago-en/

 

Místo konání:

Librería Amapolas en Octubre. Calle Pelayo, 60. Madrid

Datum:

20.2.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala