Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2020 10:00

„Sedmikrásky“ budou součástí filmového cyklu určeného madridským studentům

Film Věry Chytilové „Sedmikrásky“ patřící mezi nevýznamnější filmy československé nové vlny bude k vidění 9. března v 10 hod. v madridské Cinetece. Projekce proběhne v rámci cyklu, který nabízí studentům neobvyklé filmové formáty, stejně jako témata k zamyšlení a diskuzi. (Projekce není přístupná pro širokou veřejnost)

Sedmikrásky (Věra Chytilová, 1966, 74 min.)

Dvě mladé dívky si jednoho dne při opalování řeknou, že svět kolem nich je zkažený, takže ony budou také zkažené, a toto rozhodnutí rázem udává spád celého filmu: hrdinky jsou strůjkyně na sobě nezávislých situací, v nichž cíleně škodí svému okolí. Věra Chytilová porušuje linearitu vyprávění, uplatňuje techniku koláže v obraze i ve zvuku a vytváří snímek kritizující soudobou společnost a postavení ženy ve světě ovládaném muži. Tento metaforický, provokativní a v zásadě reflexivní film patří k nejvýznamnějším počinům československé nové vlny.

Ženská odpověď (Agnès Varda, 1975, 8 min.)

1975: Rok ženy. Televizní stanice Antenne 2 žádá sedm žen filmařek, aby v sedmi minutách odpověděly na otázku: „Co je to žena?“ Agnès Varda odpovídá filmovým pojednáním Ženská odpověď (Naše tělo, naše pohlaví). Ženy mluví o sexu, touze, reklamě a dětech (mít je či nemít).

Jazyk: Originální verze se španělskými titulky

Rebvelados je program (neortodoxních) projekcí, setkání a vzdělávacích aktivit souvisejících s audiovizuální tvorbou, který pořádá Cineteca Madrid ve spolupráci s DocumentaMadrid pro studenty druhého stupně středních škol a bakalářských programů. Prostřednictvím projekcí na svou dobu provokativních filmů, se Rebvelados snaží podpořit kritické myšlení studentů a rozšířit jejich povědomí v oblasti audiovizuálních médií. Dopolední bezplatné projekce nabídnou studentům nevšední zážitek, se kterým by se v komerčních kinech a televizích pravděpodobně jen tak nesetkali.

Více informací: https://www.cinetecamadrid.com/ciclo/rebvelados

 

Místo konání:

Cineteca Matadero. Plaza de Legazpi, 8, Madrid

Datum:

9.3.2020 10:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala