Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.9.2017

Ředitel IMDEA Nanotech Madrid promluví na Future Port Prague

Rodolfo Miranda Soriano, který je v současnosti ředitelem institutu IMDEA v Madridu, se zúčastní kongresu Future Port Prague, který se koná 7. září v Praze. Společně s odborníky Jurgenem Laudusem z Belgie a Jiřím Kůsem zde bude mít přednášku v rámci bloku věnovanému robotice, novým materiálům a vývoji 3D tisku. Česká republika je jednou ze zemí, kde se v poslední době obor nanotechnologií rozvíjí opravdu rychlým tempem. Future Port Prague, v jehož rámci se uskuteční nejen vědecká konference ale i řada doprovodných akcí, je jedním nejvýznamnějších setkáním toho typu ve střední Evropě.

Rodoflo Miranda Soriano je od roku 2006 ředitelem Institutu nanotechnologických studií v Madridu (IMDEA). Zároveň je také profesorem fyziky kondenzovaného stavu na Autonomní univerzitě v Madridu. Během své kariery pracoval pro další španělské či německé univerzity. V roce 2007 byl zvolen členem Americké fyzikální společnosti. Jeho výzkum je v současnosti zaměřen na obory nanotechnologie, výzkum kvantové hmoty, magnetické nanostruktury a jejich aplikace v medicíně.

Future Port Prague se koná 7. září a po celý den nabízí v rámci svého nabitého programu mnoho přednášek, aktivit a výstav, které jsou zaměřené na nové technologie, které vycházejí z oblastí samohybnosti, medicíny, virtuální reality nebo z oblastí výzkumu energií. Přednáška Rudolfa Mirandy Soriana se uskuteční 7. září  v klubu  SaSaZu v Praze 7 (Pražská tržnice).

České centrum v Madridu zorganizovalo v poslední době celou řadu akcí, které propojují špičkové české a španělské a portugalské ústavy, firmy a asociace. Mezi nimi byla i presentace „Česko je nano“ Jiřího Kůse a Luboše Komárka právě společně s týmem Rodolfa Mirandy v prostorách Institutu IMDEA. Na základě této iniciativy navázali čeští a španělští kolegové spolupráci na několika projektech.

 

Událost organizuje Future Port Praque a Asociace nanotechnologického průmyslu  České republiky za spolupráce s Českým centrem v Madridu.

https://www.futureportprague.com 

 

Místo konání:
Bubenské nábř. 306, Holešovice. Praga 7. República Checa.
Datum:

7.9.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala