Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.5.2020 18:00

Science Café: Josef Průša, výzkum a inovace v boji s COVID 19

Česká centra uvádějí další ze série Global Science Café, cyklu neformálních setkání zaměřených na výzkum a technologie. Online konferenci 21. května v 18hod nabídne tentokrát vývojář 3D tiskáren Josef Průša, který se velmi aktivně podílí na boji s pandemií coronaviru. Setkání proběhne v anglickém jazyce a můžete jej sledovat na FB Česká centra/Czech Centres nebo FB Centro Checo de Madrid.

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi. 

GSC je (v současnosti ve formátu online) pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami.

Josef Průša je vývojář 3D tiskáren a jednatel Prusa Research.

pochází z Havlíčkova Brodu, studoval aplikovanou informatiku na VŠE. V 19 letech začal navrhovat 3D tiskárny, v roce 2012 pak založil firmu Prusa Research.

Prusa Mendel

První vlastní 3D tiskárna Josef Průša sestavil v roce 2012 pod názvem Prusa Mendel a dá považovat za "Ford Model T" v oblasti 3D tisku. Prusa Mendel se dal relativně jednoduše sestavit, opravovat i modifikovat. Svět 3D tisku se tak otevřel mnohem širšímu publiku.

Josef Průša přednáší o 3D tisku a open-source hardware. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vyučuje předmět Arduino, učil také na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. S nástupem pandemie koronaviru COVID 19 se firma Průša Research zapojila aktivně do tisku obličejových štítů, které nabízí zdarma všem nemocnicím, praktickým lékařům, ambulancím, dentistům, lékárnám, policistům, učitelům a dalším profesionálům.

 

Místo konání:
online
Datum:

21.5.2020 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala