Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2019 - 1.5.2019

Studio Archwerk vztyčí věž v Logroñu během festivalu Concéntrico

Architekti Martin Kloda a Hana Procházková z pražského studia Archwerk se zúčastní Mezinárodního festivalu architektury a designu v Logroñu 05, kde budou mít možnost představit svoji intervenci do veřejného prostoru na náměstí pod věží kostela San Bartolmé. Festival bude probíhat od 26. dubna do 1. května.

Studio Archwerk se věnuje kromě klasické architektury i navrhování a realizaci vlastních experimentálních staveb, které jsou založeny na konstrukční a technologické jednoduchosti, přírodních materiálech a site-specific designu. Hlavním cílem jejich architektonických experimentů je obohatit konkrétní místo a komunitu. V Archwerku navrhují architekti Martin Kloda a Hana Procházková, kteří se zúčastní festivalu v Logroñu, a Petr Tůma.

Concéntrico je mezinárodní festival architektury a designu, který se v Logroñu letos uskuteční už popáté. Návštěvníci si mohou prohlédnout městský prostor s unikátními instalacemi a výstavami nebo se zúčastnit různých setkání, aktivit a představení, která propojí náměstí, uličky, dvorky a ukrytá, obvykle nepovšimnutá místa. Každou instalaci vytvoří skupina architektů nebo designerů, ti svými experimenty objeví nové možnosti v prostředí Logroña. Díky akci dochází k interakci mezi kulturním dědictvím a současnou architekturou, která se snaží přimět veřejnost k úvahám o městském prostoru.

https://concentrico.es/

http://www.archwerk.cz/cz/kontakt.php

 

Místo konání:
Iglesia de San Bartolomé. Calle de San Bartolomé, Logroño.
Datum:

Od: 26.4.2019
Do: 1.5.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala