Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.4.2015 - 26.4.2015

Veletrh Libros Mutantes představí české grafiky a festival Tabook

Na letošním ročníku přehlídky grafického designu Libros Mutantes, jenž se uskuteční od 24. do 26. dubna v madridském kulturním centru La Casa Encendida, se představí čeští výtvarníci Juraj Horváth a Jan Čumlivski. Libros Mutantes jsou ve Španělsku tradičním místem pro setkávání tvůrců grafického designu a zástupců alternativních knižních nakladatelství. Český festival malých nakladatelů Tabook, který se tradičně koná v Táboře, má s madridskou akcí mnoho společného. Za jeho zrodem stojí především Juraj Horváth a Jan Čumlivski. Oba grafici se představí v La Casa Encendida v pátek 24. dubna v 17:30, jejich stánek bude veřejnosti přístupný celý víkend.

Šestý ročník nezávislého nakladatelského veletrhu Libros Mutantes (Zmutované knihy) představí více než sedmdesát nezávislých nakladatelských a grafických projektů. Celá akce spojuje design a současné umění a nabízí program pro všechny typy publika.

V programu přednáškového cyklu Perspectivas Mutantes (Zmutované perspektivy) v pátek 24. dubna v 17:30 budou Horváth s Čumlivskim prezentovat i český festival malých nakladatelů Tabook, jenž je pověstným svým experimentálním charakterem a otevřeností. Už přes čtyři roky představuje publiku to nejlepší z produkce nezávislých nakladatelů a tvůrců grafického designu z Čech i z Evropy.

Organizátoři festivalu, Juraj Horváth a Jan Čumlivski, jsou dva mladí nakladatelé a umělci. Horváth je navíc i vedoucím ateliéru ilustrace a grafiky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM). V „českém“ stánku, který bude otevřený po celou dobu trvání veletrhu, budou k vidění plakáty, pohlednice, knížky a jiné původní předměty vytvořené Horvátovými spolupracovníky a kolegy.

Otevírací doba veletrhu:

Pátek 24. 4. od 17:00 do 22:00

Sobota 25. 4. a neděle 26. 4. od 12:00 do 15:00 a od 17:00 do 22:00

 Více informací na:

http://librosmutantes.com/

http://www.tabook.cz/

Místo konání:

Ronda de Valencia, 2, Madrid

Datum:

Od: 24.4.2015
Do: 26.4.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala