Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2016 10:00

The Frogreels: krátké animované filmy pro děti manželů Žabkových v Guanajuatu

Osm krátkých animovaných filmů pro děti manželů Michala a Anety Žabkových budou k vidění 26. dubna od 10:00 v Auditorio Euquerio Guerrero v rámci 6. ročníku Festivalu evropského filmu v Guanajuatu. Česká republika je letos pozvanou zemí tohoto festivalu a České centrum v Madridu připravilo bohatý program projekcí, worshopů a přednášek.

Michal Žabka (Liberec, 1965) absolvoval v roce 1994 Vyšší odbornou filmovou školu ve Zlíně a poté vystudoval ruční animaci u Břetislava Pojara a Pavla Koutského na katedře animované tvorby na FAMU. Pracuje jako režisér, animátor a scenárista.

Aneta Žabková (Praha, 1986) promovala v roce 2011 na FAMU na katedře animované tvorby. Některé z krátkých filmů, které budou k vidění v Gunajuatu, vytvořila ještě během studií na FAMU. V roce 2011 také získala studentskou Cenu Josefa Hlávky. Pracovala na různých projektech pro české televizní stanice a také ilustrovala dvě deskové společenské hry.

 

Krátké filmy:

Golf. Golf zpracovává jednoduchý vtip, založený na principu spirály. Muž odpálí míček... A co se stane pak?

Babalón. Kvůli hádkám rodičů naroste malému klukovi hlava jako balón. Odletí tak na oblohu, kde se potká ostatními.

Chlupáči. V období druhohor žijí na zemi drobní savci s vyvinutým mozkem. Přežít pro ně je docela obtížné. Zatímco ještěři jednají živočišně, savčí partneři si už dělí role.

Cvak! Krátký animovaný šot českého tvůrce animovaných filmů na téma fenomén televize

Vánoční balada. Vánoční balada je příběh mocného kouzla dětské hry, která bourá hradby nenávisti a spojuje zdánlivé nepřátele. Příběh vánočního dárku, který vrací lidskost do drsného světa.

Dobré jitro, pane upíre. Konzervativní upír to nemá v dnešním světě tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Nic nového pod sluncem. Tento krátký film nám ukáže na snímku dne zcela zásadní rozdíly mezi mužem, který žil v pravěku, a mužem současným.

In vino veritas. Tři ženy na sklonku středního věku se chystají sejít po 25 letech. Čeká je konfrontace životních osudů, o kterých kdysi tolik snily.

Akce je organizována Českým centrem v Madridu, agenturou CzechTourism v Mexiku a Latinské Americe a Universitou v Guanajuatu.

 

Místo konání:
Lascurain de Retana 5, Centro, 36000 Guanajuato, Gto., México
Datum:

26.4.2016 10:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala