Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.5.2019 - 26.5.2019

Titirimundi: Teátr Pavla Šmída vystoupí v Segovii, Madridu, Redondele a Seville

Jedinečný svět Teátru Pavla Šmída se se svými loutkami vrací do Španělska a v rámci festivalu Titirimundi nabídne osm představení v pěti španělských městech. Turné začne 10. května v provincii Segovia a bude pokračovat 11. a 12. května v proslulém Loutkovém divadle v parku El Retiro v Madridu, 14. května v Redondele a od 15. do 19. května na festivalu Titirimundi v paláci Quintanar v Segovii, ze které se přesune do Sevilly na závěrečná vystoupení ve dnech 25. a 26. května.

Co by se stalo, kdyby jednoho dne přestal foukat vítr? Kdo je král větru a kde pobývá? Odpovědi na tyto otázky najdete ve druhém autorském počinu Pavla Šmída (minulý rok během Titirimundi zahrál „Pohádku z budíku“), který už přes 20 let hraje v různých divadelních představeních. Vystupoval například se souborem Koňmo Víti Marčíka, v Kejklířském divadle či v projektu Komedianti. Pavel Šmíd vždy s úsměvem na tváři komunikuje s diváky, je zručný při manipulaci s loutkami, které vyřezal Jan Růžička, jeho hry mají milé příběhy, doprovází je písničky a kulisy od Simonetty Šmídové. Díky tomu je také „Větrná pohádka“ nezapomenutelný, zábavný zážitek.

Podivín Větrovec cestuje po světě. Kam ho vítr zavane, tam o něm vypráví. Vypráví pohádku o dětech od větrného mlýna. Když jednou vítr ustane a dlouho bezvětří trvá, vydají se do světa, hledat krále větru. Průvodcem jim je kohout z korouhvičky a ten jim dá tuto hádanku: „Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější, a nejmocnější vítr ukrývá?“ Jaká dobrodružství je na cestě potkají? Najdou krále větru?

Představení na Titirimundi Segovia:

15. května, 18:00
17. května, 18:00
18. května, 13:00 a 18:00
19. května, 13:00 a 18:00 

Od 4 let. 45′ | Děti 1€ | Dospělí 3€ (pracovní dny) 4€ (sobota a neděle)

Palác Quintanar, Calle de San Agustín, Segovia

www.teatr.cz
www.titirimundi.es/

 

Místo konání:
Segovia, Madrid, Redondela y Sevilla
Datum:

Od: 10.5.2019
Do: 26.5.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala