Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2016 - 11.6.2016

Tři krátké filmy Hermíny Týrlové se představí v rámci Týdne módy v Gironě

Projekce tří krátkometrážních filmů Hermíny Týrlové, kde autorka pracovala vlnou a dalšími textiliemi, se uskuteční v rámci šesti filmových setkání na Týdnu módy v Gironě (GIMODA). Promítání bude probíhat na Plaza Palloll u Teatro Municipal. Snímky „Dvě klubíčka“ a „Vlněná pohádka” představují českou klasiku avantgardní animace 60. let, přičemž „Pohádka na šňůře“ pochází z roku 1986 a je posledním snímkem, který Týrlová realizovala.

Projekce tří krátkých filmů, propojujících svět módy a dětství, se uskuteční díky iniciativě Cinetic a spolupráci Českého centra v Madridu.

Hermína Týrlová (Březové Hory, 1900 - Zlín 1993) byla česká režisérka, scénáristka a spoluzakladatelka českého animovaného a loutkového filmu. Za svou dlouhou kariéru vytvořila více než 60 animovaných filmů pro děti. Roku 1935 natočila společně se svým manželem Karlem Dodalem první český reklamní snímek využívající techniky animace.  Deset let poté, v roce 1945 zrealizovala první vlastní loutkový film Ferda Mravenec, jež vypráví příběh slavné kreslené postavičky novinových seriálů Ondřeje Sekory. Loutka Ferdy, vyrobená samotnou Týrlovou, se v současnosti nachází v Museo del Juguete de Figueres. Týrlová získala ocenění na festivalu v Benátkách, Cannes, Locarnu, Paříži a Mar de Plata.

Venkovní projekce filmů se uskuteční na náměstí Plaza Palloll.

Projekce:

Středa 8. června od 23 hodin

Čtvrtek 9. června od 18 a 20 hodin

Pátek 10. června od 18 a 20 hodin

Sobota 11. června od 18 a 20 hodin

Místo konání:
Plaza Palloll, Girona.
Datum:

Od: 8.6.2016
Do: 11.6.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala