Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2016 - 30.10.2016

Trio Petra Vrby Poisonous Frequencies zazáří v Portugalsku

Petr Vrba, Federsel a DD Kern předvedou svou experimentální hudbu v Lisabonu, Portu a Braze ve dnech od 28. do 30. října. Tři noci ve třech městech budou mír hudební fanoušci možnost zažít skvělé hudební vystoupení, česko-rakouského tria.

Poisonous Frequencies je power trio, které vzniklo v roce 2014, a jejich hudbu lze charakterizovat jako směs rocku, noisu a volné improvizace. Petr Vrba objevuje možnosti elektrifikované trumpety, Tomáš Procházka, známý jako Federsel, experimentuje s kytarovými zvuky a Didi Kern hraje na bicí.

Koncerty v Portugalsku:
28. října, ve 23 hodin
Lisabon, v klubu Damas
https://www.facebook.com/DAMASLISBOA/?fref=ts 

29. října, v 16 hodin
Porto, v Hostelu Alma Porto
https://andromedagenciamento.wordpress.com/2016/10/06/all-hunters-day/

30. října, v 18 hodin
Braga
, v klubu  Projectil
https://www.facebook.com/catrapum/

Tomáš Procházka, uměleckým jménem Federsel, je hudebník, improvizátor, zvukový umělec, divadelník a performer. Je členem divadla HANDA GOTE research&development a hudebních projektů B4, Gurun Gurun, Radio Royal, Federsel&Mäkelä, Wabi Experience, Poisonous Frequencies a navíc vystupuje sólově jako Federsel. Pracuje s terénními nahrávkami, mediální archeologií, elektrickými a akustickými nástroji i čistě elektronickými systémy, založenými většinou na analogové elektronice. http://federsel.blogspot.cz/ 

Petr Vrba patří k nejvýraznějším osobnostem současné scény experimentální hudby a volné improvizace v Čechách. Je členem improvizačního ansámblu IQ+1 a duetu Yanagi, ve kterém pravidelně spolupracuje s korejským experimentátorem Ryuem Hankilem. Kromě toho zkoumá možnosti audiovizuální improvizace v projektu Total Verquert . Spolu s americkým kontrabasistou a skladatelem Georgem Cremaschim tvoří Petr Vrba taktéž respektované duo Los Amargados. www.vrrrba.cz

DD Kern účinkuje především v rockových, improvizačních a elektronických sestavách. Od devadesátých let je znám především ze skupin Bulbul a Fuckhead a v současnosti ze skupiny broken.heart.collector.

České centrum v Madridu a Rakouské kulturní fórum jsou spoluorganizátory turné Poisonous Frequencies po Španělsku a Portugalsku.

 

Foto: Libor Galia

Místo konání:
Lisboa, Oporto y Braga
Datum:

Od: 28.10.2016
Do: 30.10.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala