Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.4.2004 0:00 - 30.4.2004 0:00

V. Klimtová : "Pohádkové obrázky a figurky"

Vítězslava Klimtová představuje svoji výstavu figurek a kreseb pro děti. Součástí této výstavy budou dětské dílny, kde si malí návštěvníci budou moci udělat vlastní figurku. Bude představena i nově vydaná kniha V. Klimtové ve španělštině "Tierra Mágica" (Kouzelná země), na jejímž vydání přispělo i ČC v Madridu.

Inaugurace výstavy dne 17. 4. v 11,00 hodin ve vestibulu Domu kultury v Tres Cantos.

 

Dětské dílny:

17.4.: od 11 do 14 hodin

19. 4.: od 17 do 19 hodin

20. 4.: od 17 do 19 hodin

 

Kniha TIERRA MÁGICA EN ESPAÑA stejně jako ostatní díla V. Klimtové  bojuje za záchranu přírody a za znovudobytí úcty ke všemu živému a k prostředí, jež nás obklopuje . Vtipnou, zpola pohádkovou formou prostoupenou realitou autorka vytvořila celý svět bytostí, zpola přírodních, zpola lidských, který se prolíná s naším.  Tento svět popisuje s velkým citem pro hru, s fantazií a humorem, takže čtenář se pohybuje mezi fikcí a realitou, mezi hrou i hlubokou vážností, upomíná se  na naše pradávné kořeny.

 

Toto poslání přesvědčivě vyjadřují a dokumentují v neposlední řade i krásné, vtipné ilustrace. Tímto způsobem kniha nabývá charakteru jak zábavného a humorného, tak i závazného  a ekologického , neboť bojuje za pravé lidské hodnoty a proti současné invazi agrese.

 

Vítězslava Klimtová se touto knihou a celým svým dílem obrací ke všem, ale zdůrazňuje svůj zájem o mladou generaci. I v tom je její tvorba velmi závazná.   

 

 

O autorce

 

Vítězslava Klimtová kreslí a píše již přes čtyřicet let, její technika kreseb je vysoké úrovně.

 

 

Graduovala se v uměleckých školách v Jablonci a Praze. V současné době připravuje scénáře ke

dvěma filmům na motivy jejích dvou knížek “O statečném Drnovci” a “Dvě dámy s ruksakem”.

 

 

Do této doby publikovala 1500 kreseb v časopisech a novinách, mimo své vlastní,  ilustrovala 50 knížek, vytvořila a namalovala 230 figurek, namalovala 400 akvarel a 90 olejů.

 

 

Dílo V. Klimtové je originální svou čistotou, představivostí, symbolismem a lidskostí.

 

 

Vítězslava Klimtová, spisovatelka a malířka, narozená 25. ledna 1941 v Praze, žije a tvoří svá díla jak v České republice, tak ve Španělsku (Torrevieja, Orihuela).

 

 

V České republice patří k nejznámějším autorům, milují ji jak děti, tak dospělí. Její knihy se prodávají velmi rychle, takže existují četné edice.

 

 

Mimoto je známá také svými výstavami. Ve své zemi organizuje každý rok 10 až 12 výstav, které navštíví tisíce osob. S velkým úspěchem vystavuje také v zahraničí (Vídeň, Varšava, Moskva, Montreal atd.). Dohromady se již uskutečnilo 150 výstav.

 

 

V. KLimtová je harmonickou osobností a tato harmonie se odráží v jejích knihách a kresbách. Známí filozofové tvrdí, že umění je důkazem božské přítomností v člověku. Dílo V. Klimtové to dokazuje

 

Místo konání:

Avda. Pio XII, 22-24
28016 Madrid
Španělsko

Datum:

Od: 16.4.2004 0:00
Do: 30.4.2004 0:00

Organizátor:

Centro Checo Madrid


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala