Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.9.2014

Taneční skupina VerTeDance na veletrhu scénických umění FiraTàrrega 2014

Tradiční mezinárodní přehlídka scénického umění FiraTárrega přivítá 13. září českou taneční skupinu VerTeDance s představením Korekce režiséra Jiřího Havelky, doprovázeným hudbou souboru Clarinet Factory. Představení se odehraje v prostorách Espacio Sant Josep. České reprezentantky, spolu s umělci ze Slovenska, Polska a Maďarska, dále uspořádají diskusi na téma současného stavu středoevropské scény, která proběhne ve čtvrtek 11. září v 15 hodin.

Představení se zamýšlí nad svobodou a jejím nedostatkem, schopností člověka činit rozhodnutí a nad tématem předurčení. Bylo oceněno jako nejlepší česká taneční inscenace v roce 2014. V rámci FiraTárrega jej bude možné zhlédnout dne 13. září v 12:00 a 22:30 hodin.

VerTeDance se věnuje současnému tanci od svého vzniku v roce 2004. Tvoří jej tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (Tanečnice roku 2010). Skupina působí po celé Evropě i v USA a je jediným českým tělesem, kterému se podařilo získat třikrát prestižní cenu za Taneční inscenaci roku.

Jiří Havelka je autorem originálních inscenací na pomezí činoherního a alternativního pohybového či výtvarného divadla. Jeho hry získaly na české scéně četná ocenění.

Clarinet Factory se věnuje tvorbě na hranici několika hudebních žánrů – jazzu, etna a minimalismu. Kromě klarinetů využívají členové souboru ke svým improvizacím a hudebním experimentům i moderní technologie.

FiraTàrrega prezentuje scénickou tvorbu každoročně již od roku 1981 a zaměřuje se především na pouliční umění a na nekonvenční díla.  Jeho cílem je podněcovat mezinárodní spolupráci na poli scénických umění. Pozornost letošního ročníku je soustředěna na země Visegrádské skupiny. Zástupce těchto zemí přivítá v prostorách La Llotja stánek č. 38, kde umělci představí své aktivity v pátek 12. září ve 12 hodin.

Více informací na:

www.vertedance.org

www.firatarrega.cat   

www.clarinet-factory.cz

 

 

Místo konání:
Espai Sant Josep. C/ Dr. Fleming. Tàrrega (Lleida)
Datum:

13.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala