Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.10.2019 19:00

Viktorie Hanišová představí v Barceloně španělský a katalánský překlad svého románu Houbařka

Známá česká spisovatelka Viktorie Hanišová uvede v Barceloně španělský a katalánský překlad své knihy Houbařka. Tento psychologický román hovoří o životě dítěte a jeho traumatech z rodinného prostředí (sexuální zneužívání v dětství, sebevražedné myšlenky.) Spisovatelka (spolu s překladatelem Kepou Uhartem a editorkou Maite Muns) se sejde s čtenáři v pátek v 19 hodin v knihkupectví Laie de Barcelona.

Mladá Sára žije ve staré chalupě na Šumavě a živí se sběrem hub. Každé ráno si nazuje letité pohorky, popadne košík s utěrkou, v kapse pohladí ostrý nožík a vyrazí. Stále chodí po stejné trase, od jara do podzimu sbírá houby a následně je prodává. Jako dobrovolná poustevnice se s nikým nepřátelí ani neopouští Pošumaví. Jen občas vyrazí za psychiatričkou do Plzně, aby se přesvědčila o svém duševním zdraví. Ani zpráva o matčině smrti Sářin život příliš nezmění. Avšak co se zdá zvenčí jako nepatrnost, v ní probouzí staré vzpomínky.

Houbařka je druhým dílem autorky její trilogie románů s rodinnou tématikou. Spisovatelčin styl psaní je velice dynamický a díky jedinečnému způsobu vyprávění v Ich-formě brzy vtáhne čtenáře do děje.

Viktorie Hanišová (*1980, Praha) je hvězdou současné české literatury, zejména díky románům Houbařka (2018) a Rekonstrukce (2019). Autorka pochází z Prahy, kde vystudovala anglistiku a germanistiku na Karlově univerzitě. Kromě psaní románů se věnuje i překladatelství a výuce cizích jazyků. Přestože velice ráda houbaří, popírá, že by kniha obsahovala autobiografické prvky.

Organizátoři akce: L’Art de la Memoria, České literární centrum, České centrum v Madridu a Laie

Více informací:
http://lartdelamemoriaedicions.com/producte/el-miceli/
http://lartdelamemoriaedicions.com/producte/el-micelio/

Místo konání:
Carrer de Pau Claris, 85, Barcelona
Datum:

4.10.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala