Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.2.2014 17:00

Vimpelová představí svou novou kolekci na Mercedes-Benz Fashion Week v Madridu

Mladá návrhářka Veronika Vimpelová byla vybrána jako jedna z devíti návrhářů, aby představila svou kolekci v sekci EGO Samsung na letošním Mercedes-Benz Fashion Week v Madridu. Na módní přehlídce, která se bude konat 18. února v 17 hodin v pavilonu 14.1. na madridském výstavišti IFEMA, budou k vidění její modely inspirované českou historií a tradicemi.

 

Jak sama návrhářka prozradila, celá kolekce s názvem "Forgotten Stories from a Small Town in the Middle of Nowhere" se ponese v duchu české historie, odkazu její rodiny a venkovských tradic.

 Mezi modely nebudou chybět látkové kabáty, vlněné šaty, bavlněná trička s tradičním potiskem, ozdobené výšivkami ze skleněných korálků ve formě erbů pocházejících z moravských a českých regionů.

 Z kolekce jsou vyzdvihovány především technické detaily, konečná úprava, kontrasty materiálů a prvků: látka versus hedvábí, vojenská uniforma versus elegantní šaty, tradiční motivy v kontrastu s moderními, tlumené barvy bijící se s leskem českého skla.

 Mercedes-Benz Fashion Week v Madridu je největší módní událostí Španělska s více než 50ti letou tradicí. Pod letošní záštitou značky Mercedes-Benz získává světové renomé a řadí se tak po bok největších světových módních přehlídek jako jsou například v New Yorku, Berlíně či Praze.

Veronika Vimpelová pochází z Ostravy. Při výběru své kariéry se rozhodla následovat svou babičku, která byla rovněž módní návrhářkou.  Studovala na Vyšší odborné škole designu a módy v České republice, následně pokračovala ve studiu ve španělské Galicii. Na své stáži v Londýně se jí naskytla příležitost pracovat se světovými návrháři, v Anglii se usadila a  v současné době pracuje ve společnosti zabývající se tvorbou filmových kostýmů.

 

Více informací na:

 Mercedes-Benz Fashion Week Madrid: http://www.ifema.es/mercedesbenzfwm_01/

 VIMPELOVA: http://www.vimpelova.com/

 

Místo konání:

IFEMA. Recinto Ferial Juan Carlos I, Parque Juan Carlos I, s/n, 28042 Madrid

Datum:

18.2.2014 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala