Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.4.2016 - 30.4.2016

Visiones, výstava fotografií českého cestovatele Enrique Stanko Vráze

Výstavu Visiones, která představuje fotografie českého cestovatele Enrique Stanko Vráze, budou moci zhlédnout návštěvníci Festivalu evropského filmu v Guanajuatu. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 25. dubna v 18:00 v Corredor artístico Tomás Chávez Morado. Výstava potrvá až do 30. května.

Enrique Stanko Vráz (1860 – 1932) byl český cestovatel, fotograf a autor několika cestopisů. Navštívil různé části Severní, Jižní a Střední Ameriky, Asie a Afriky. Během svých cest nasbíral množství přírodnin a uměleckých předmětů, které věnoval Národnímu muzeu.

Mexiko poprvé navštívil po svatbě s Vlastou Geringerovou, dcerou českého nakladatele, v prosinci 1897. Novomanželé v Mexiku strávili přes rok a mimo jiné zde vystoupili na sopku Popocatepetl. Vráz v Mexiku pořídil stovky fotografií pro své přednášky. V roce 1899, po sérii přednášek, přijel do Arizony a Nového Mexika za indiány kmene Hopi, kde také pořídil množství unikátních fotografií.

Česká republika je letos pozvanou zemí Festivalu evropského filmu. Akce je organizována Českým centrem v Madridu, agenturou CzechTourism v Mexiku a Latinské Americe a Universitou v Guanajuatu. Výstavu fotografií českého cestovatele Enrique Stanko Vráze Visiones připravilo Velvyslanectví České republiky v Mexiku ve spolupráci s Náprstkovým muzeem v Praze.

 

Místo konání:
Lascuraín de Retana 3, Centro Histórico, Guanajuato, México.
Datum:

Od: 25.4.2016
Do: 30.4.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala