Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2019 - 14.1.2020

Sefardsko-Izraelské centrum v Madridu vystaví obrazy Bedřicha Feigla

Španělští milovníci umění budou mít jedinečnou možnost obdivovat více než sto olejomaleb, kreseb a grafik Bedřicha Feigla. Páteří tvorby tohoto světově uznávaného malíře, grafika a ilustrátora jsou především krajinomalby a portréty s kavárenskou a duchovní tématikou. Za svého života se přikláněl k berlínské nové secesi a spolupracoval s pražskou uměleckou skupinou Osma. Výstavu zahájí 21. listopadu v Centro Sefarad Israel galerista Jan Placák a historik židovského umění Arno Pařík. Pro veřejnost bude otevřená až do 15. ledna 2020.

Bedřich Feigl (1884 – 1965) byl všestranný umělec židovského původu. V Praze vystudoval Akademii výtvarných umění, kde sbíral zkušenosti v ateliéru Vlaho Bukovace a Františka Thieleho. V roce 1906 procestoval spolu s Emilem Fillou a Antonínem Procházkou Evropu a už o rok později se zúčastnil první výstavy pražské umělecké skupiny Osmy. Během svých cest se v Berlíně seznámil s uměním Maxe Liebermanna a berlínskou novou secesí, která ovlivnila jeho pozdější tvorbu. Mimo to spoluzakládal vídeňský avantgardní spolek Bewegung a pražský Prager Sezession. Jeho náklonnost k judaismu ho zavedla až do vzdálené Palestiny, kterou navštívil se svým bratrem Hugem. Feigl procestoval velkou část světa a žil na mnoha různých místech. Od Berlína, přes New York, až po Londýn, kde v roce 1965 zemřel. Jeho dílo dnes visí v muzeích a galeriích po celém světě.

Vstup na slavnostní zahájení výstavy je po předchozí povinné rezervaci zdarma. Rezervaci můžete bezplatně provést na adrese: https://cutt.ly/SeOqQG1

Výstava bude pro veřejnost otevřena od pondělí do čtvrtka od 10:30 do 14:30 a od 15:30 do 20:00 hod. a v pátek od 10:30 do 14:30 hod.

Výstavu pořádá České centrum v Madridu, Sefardsko-Izraelské centrum a Velvyslanectví České republiky.

 

Místo konání:

Centro Sefarad-Israel. Calle Mayor, 69, Madrid

Datum:

Od: 21.11.2019
Do: 14.1.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala