Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.2.2018 - 11.3.2018

Výstava současných českých ilustrátorů na festivalu MICE ve Valencii

Dvanáct osobností z oboru české ilustrace pro děti se představí na Mezinárodním festivalu vzdělávacích filmů (MICE) ve Valencii výstavou 12 světů. Oficiální zahájení je 11. února v 18:30h v Auditoriu de Castellón a zde bude možné výstavu navštívit až do 11. března. Česká ilustrace má dlouhou tradici a v současnosti se pyšní zlatou generací ilustrátorů, kteří byli ovlivněni nejen tvorbou mistra Jiřího Trnky, ale také nejnovějšími světovými trendy. Současní ilustrátoři, mezi nimiž figurují jména jako Galina Miklínová, David Böhm, Petr Nikl nebo Lucie Dvořáková, propojují klasickou ilustraci s kinematografií, hudbou, divadlem či fotografií. Výstava 12 světů je jednou z akcí, kterými si České Centrum připomene v letošním roce sté výročí od založení Československa. Po oficiálním zahájení výstavy zahraje Symfonický orchestr města Castellón to nejlepší z české klasické hudby.

Výstava 12 Světů má za úkol přiblížit čtenářům jakéhokoli věku svět české ilustrace a čtenáři tak budou moct objevit svět českého výtvarného umění a literatury.

Umělci, jejichž tvorba bude k vidění na výstavě ‘12 Světů‘:

David Böhm
Pavel Čech
Dan Černý
Lucie Dvořáková
Renáta Fučíková
Vendula Chalánková
Lenka Jasanská
Lucie Lomová
Galina Miklínová
Petr Nikl
Jaromír Plachý
Vhrsti

Zahájení výstavy následuje vystoupení Symfonického orchestru z Castellónu, kde zazní nejvýznamnější české skladby, jako je například Polednice a Slovanské tance od Antonína Dvořáka či Smetanova Má vlast.

Česká republika se zúčastní tentokrát jako hlavní host šestého ročníku festivalu MICE, který se každoročně těší spolupráci domácích i mezinárodních akademických pracovníků a studentů. Festival se bude konat v celém regionu Valencie od 11. do 24. února.

Akci organizuje festival MICE, České Centrum v Madridu a Velvyslanectví České republiky.

Více informací na http://www.micevalencia.com/  
 

Místo konání:
Av. de la Mare de Déu del Lledó, 50, Castellón de la Plana
Datum:

Od: 11.2.2018
Do: 11.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala