Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.9.2020 - 30.11.2020

Výstava sklářského umění Jitky Kolbe Růžičkové v Královské sklárně v La Granja

V Královské sklárně v La Granja de San Ildefonso bude 10. září v 19h slavnostně zahájena rozsáhlá výstava sklářského umění a designu Jitky Kolbe Růžičkové. Umělkyně s bohatými profesními zkušenosti a osobitým stylem, který formovala již od útlého věku v sklářském regionu Severních Čech, představí svá díla ze série „Velké vázy“ a „Opuštěné šaty“, stejně jako ukázku porcelánové tvorby. Výstavu bude k vidění do 30. listopadu.

Jitka Růžičková – Kolbe – vystudovala technologii skla v Železném Brodě a poté Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) u profesora Stanislava Libenského. Po studiích se věnovala výhradně ateliérovému sklu, především technice foukaného skla do speciálně upravených sádrových forem. Ve své první etapě v 90. letech se zabývala organickými tvary a inspiraci hledala například v květinách či mušlích. Později zjednodušila formy a moderovala barvy. V její kolekci „Velké vázy“ použila pastelové barvy a před pěti lety začala pracovat na sérii „Opuštěné šaty“, kde každý objekt má svou vlastní historii. V La Granja budou k vidění především díla z těchto dvou sérii doplněna ukázkou sklářské a porcelánové tvorby její značky Kolbe. Akademická malířka a sochařka vystavuje od 80. let své práce ve významných galeriích v České republice, Německu, Itálii, Švýcarsku, Belgii, Anglii, Číně či Japonsku.

Výstavu organizuje Královská sklárna v La Granja, České centrum v Madridu a Velvyslanectví České republiky ve Španělsku.

Více informací na http://www.jitkakolbe.cz/

Místo konání:
Real Fábrica de Cristales de La Granja. Paseo Pocillo, 1, Real Sitio de San Ildefonso, Segovia.
Datum:

Od: 10.9.2020
Do: 30.11.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala