Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2018 - 29.10.2018

Expozice Československo 1918 v rezidenci velvyslance

Ivan Jančárek, velvyslanec České republiky, 27. října zahájí ve své rezidenci výstavu na téma vznik samostatného Československa a meziválečné období. Tato výstava bude přístupná pouze pro pozvané a potrvá do 29. října.

Prostřednictvím expozice se návštěvník seznámí s tehdejší společností, kulturou, průmyslem a důležitými historickými událostmi jedné z nejrozvinutějších zemí v meziválečném období a samozřejmě také s osobnostmi, které jsou spojeny se vznikem samostatného Československa - Tomášem Garriguem Masarykem, Edvardem Benešem a Milanem Rastislavem Štefánikem. 

Prvních dvacet let existence nového státu představovalo jedinečnou a vzrušující kapitolu českých a slovenských dějin. Československo se osamostatnilo od Rakousko-Uherské monarchie a postupně si vybudovalo statut prosperujícího a pokrokového státu. Vývoj zastavila až okupace nacistickým Německem před druhou světovou válkou.

Masarykovi, Benešovi a Štefánikovi se během první světové války podařilo navázat důležité diplomatické a vojenské vztahy se Spojenými státy, Francií a Velkou Británií. Československo, jako jeden z nejbohatších regionů bývalého Rakouska-Uherska, se díky podpoře západních států a pokrokové ústavě stalo důležitým politickým, ekonomickým a kulturním centrem. Mnichovská dohoda (neboli „Mnichovská zrada“), podepsaná Francií a Velkou Británií bez souhlasu Československa ukončila toto období prosperity a umožnila Hitlerovi další expanzi do východní Evropy.Organizátory akce jsou Velvyslanectví České republiky v Madridu a České centrum Madrid.

Místo konání:

Residencia del Embajador de la República Checa

Datum:

Od: 27.10.2018
Do: 29.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala