Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2019 - 15.12.2019

Španělský Kongres zavzpomíná na Václava Havla při příležitosti výročí sametové revoluce

Fotografie, originály samizdatových dokumentů, psací stroj Václava Havla: to vše spolu s mnoha informacemi o životě prvního českého prezidenta bude k vidění v dolní komoře španělského parlamentu na výstavě připomínající 30 let od pádu komunismu a návratu k demokracii. Vstup zdarma po předchozí legitimaci na vrátnici Kongresu.

Dne 17. listopadu nejen Praha oslaví 30 let od významného historického dne, kdy byl svržen totalitní režim, který byl v Československu u moci více než 40 let. Sametová revoluce se stala nadějí a ukázkou mírového přechodu k demokracii pro celý svět. Dramatik, myslitel a disident Václav Havel stanul v čele země a jeho tvář je dodnes jedním ze symbolů změn, šířících se Evropou po pádu železné opony.

Výstavu lze navštívit od 19. listopadu do 15. prosince v poslaneckém kongresu. Prohlédnout si můžete desítky fotografií ze života Václava Havla a událostí pojících se k sametové revoluci. K vidění budou fotografie Dany Kyndrové, Jana Šibíka, Karla Cudlína, Pavla Hrocha a dalších. Výstavu doplní panely s informacemi o životě a odkazu bývalého prezidenta. Díky spolupráci s knihovnou Václava Havla se v Madridu setkáme s unikátními předměty, jako je Havlův psací stroj či s několika ukázek originálů samizdatových dokumetů.

Výstavu je možné navštívit ve všední dny od 9:00 do 21:00 hodin. Při vstupu je nutné se legitimovat na vrátnici Kongresu.

Zahájení výstavy 19. listopadu je pouze pro zvané hosty.

Za spolupráce s Českým centrem v Madridu, Velvyslanectvím České republiky ve Španělsku, Encuentro Madrid, Knihovnou Václava Havla, Poslaneckou sněmovnou Španělska a Velvyslanectvím Slovenské republiky v Madridu.

 

Místo konání:

Congreso de los Diputados. Carrera de S. Jerónimo, s/n. Madrid

Datum:

Od: 19.11.2019
Do: 15.12.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala