Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2016 - 4.12.2016

Jaro Viňarský povede workshop během choreografické soutěže v Madridu

Choreograf Jaro Viňarský se představí v Madridu od 20. listopadu do 4. prosince, což je výsledkem spolupráce mezi Czech Dance Platform a španělskou kulturní asociací Paso a 2 Plataforma Coreográfica. Během svého pobytu ve Španělsku se tento oceňovaný tvůrce stane součástí týmu, který povede workshop nazvaný „Mover la mirada“ (Posunout pohled). Workshop je madridské choreografické soutěže Certamen Coreográfico.

Jaro Viňarský povede ve dnech 26. a 27. listopadu intenzivní workshop v tanečním centru Bambúdanza nazvaný „En el estado de movimiento quieto“ (Ve stavu klidného pohybu), ve kterém bude používat nejrůznější techniky, jako například improvizaci, aby prozkoumal vývoj a rozšířil škálu pohybu každého účastníka. Intenzivní workshop je určen jak profesionálům a studentům tance, kteří chtějí detailně zkoumat pohyb jako takový, tak i pro zájemce bez předchozí zkušenosti s tancem.

Jaro Viňarský studoval choreografii baletu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a choreografii na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 1998 spolupracoval s mnoha umělci z celého světa a vedl řadu workshopů. V roce 2011 založil nevládní organizaci Skok!, aby přispěl k vývoji současného tance a pohybového divadla na Slovensku. Mezi velkým množstvím ocenění, které získal, vyniká cena diváků z festivalu Czech Dance Platform z roku 2006. V roce 2013 získal Bessie, prestižní cenu za tanec a performanci v New Yorku v kategorii „vynikající tanečník“.

Více informací a zápis na http://www.pasoa2.com/PBCPPlayer.asp?ID=1681226

Více informací na:

 infobambudanza@gmail.com        
tel.: +34 913 896 358

 

Místo konání:

C/ Doctor Cortezo, 17 3º, Madrid

Datum:

Od: 20.11.2016
Do: 4.12.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala